جلسه اول شورای مشاوران ششمین همایش زیبایی


گفتمان شورای مشاوران علمی ششمین همایش اخلاق زیبایی در دندانپزشکی پیرامون

"دندانپزشكي زيبايي، اصول و اخلاقيات"

Esthetic Dentistry, Principles and Ethics


15 اردیبهشت ماه 1396 
اولین جلسه شورای مشاوران علمی ششمین همایش اخلاق و زیبایی در دندانپزشکی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، با حضور دکتر شهنی زاده، کادر اجرایی و اساتید محترم مورخ 15 اردیبهشت ماه 96 راس ساعت 10:30 صبح روز جمعه برگزار گردید.
اسامی حاضرین در جلسه
کادر انجمن (دکتر باقر شهنی زاده، دکتر لیلا صدقی، دکتر جمشید زمان، دکتر مارال قربان زاده، دکتر شکوفه شیراندشت، دکتر صدیقه امجدی، دکتر مریم احمدی، دکتر علیرضا فروزنده، دکتر شهرام سپهرمند، دکتر نیوشا همای نیک فر، دکتر مژگان قدیمی)
با حضور همکاران در رشته های گوناگون تخصصی: (دکتر رفوآیوشیاهو، دکتر سید حسن مهاجرانی، دکتر فینا ناوی، دکتر محمد حسین پدرام، دکتر آرزو پزشک فر، دکتر نسرین اصفهانی زاده، دکتر شبنم شریفی میلانی، دکتر امیر حسین شایگان، دکتر وفا مشیرآبادی، دکتر علیرضا کشواد، دکتر علیرضا هادی، دکتر منصوره میرزایی، دکتر فریبرز امینی، دکتر اسماعیل یاسینی، دکتر رامین آغنده و دکتر کسری طبری)

دکتر باقر شهنی زاده: در مورد دندانپزشکی زیبایی بحث و گفتگو بسیار شده، همایش ها و کنگره های زیادی در مورد زیبایی مانند ایمپلنت برگزار شده و حالا هم که سروصدای آن را شرکت های تجاری با سخنرانان ویژه خودشان درآورده­اند. ما در مورد درک مفهوم زیبایی در دندانپزشکی، برگزاری دوره های جامع زیبایی و همایش های زیبایی برای آموزش آنچه ضرورت های درمانی بیمار و به نفع سلامت جامعه است را به خوبی اقدام کرده ایم. اکنون چالش ها و چشم اندازهای زیبایی کشور ما و در جهان، مسیر متفاوتی را طی می کند. زیبایی در دندانپزشکی به تب زدگی و افراطی گری روی آورده و عوارض آن، فاصله گرفتن از ضرورت درمان و خاصه پردازی در زیبایی غیرمتعارف می باشد . در مورد حل مشکلات پیشنهاد می شود با ادغام تفکر تخصصی گروه های مختلف رشته های دندانپزشکی، به تدوین پانل هایی برسیم که در آن ها هر کدام دیدگاه های زیبایی رایج را به نقد و بررسی بکشد.
بخشی که ضرورت پرداختن به آن احساس می شود این است که امروز معلوم نیست چه کسی متولی آموزش علم است؟ هر کسی در هر محل یک مرکز آموزشی تدارک دیده و بخصوص در دو موضوع ایمپلنت و زیبایی به برگزاری دوره ها اقدام کرده است. برخی نیز سفرهای خارجی را چاشنی این دوره ها کرده اند. قضاوت اینکه کدام متکی و مبتنی بر استانداردهای جهانی است کار دشواری است. در اکثریت مطلق کشورهای جهان انجمن های علمی مسئول اصلی آموزش پس از فارغ التحصیل شدن، هستند و دوره های ویژه نیز توسط دانشکده ها به صورت یک ساله یا دو ساله تدوین، طراحی و اجراء می شود.
در کشور ما حتی دانش زیبایی بنظر موروثی شده است و گاهی می بینیم افرادی که سخنورند یک مرتبه تبدیل می شوند به یک مبلغ فروش کامپوزیت و این خطری است که باید برحذر باش آن را جدی گرفت.
در 27-25 مرداد ماه 1396 در تهران – هتل المپیک با گرایش مسلط به ترمیمی، پروتز، جراحی، ارتودنسی و پریو که همگی در بحث زیبایی در دندانپزشکی نقش موثر دارند به چالش های این مجموعه خواهیم پرداخت. این بار نقد عملکرد زیبایی از همه مسیرها و مجاری را به بحث خواهیم کشید تا الگوی علمی مناسبی برای تشخیص و طرح درمان را پیدا کنیم.
در این جلسه دیدگاه های همکاران در رشته های گوناگون تخصصی برای راهیابی به یک نگاه وسیع و جامع را دریافت و به عنوان شاکله تنظیم برنامه اجراء خواهیم کرد.

ادامه مطلب ....

 

  


 
   1396/2/21 14:55


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما