کتاب "آسیب شناسی دهان، فک و صورت" (پاتولوژی نوین)


مراسم رونمایی از کتاب "آسیب شناسی دهان، فک و صورت"  (پاتولوژی نویل)

در ششمین همایش زیبایی و اخلاق در دندانپزشکی

انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

 25 الی 27 مرداد ماه 96 - تهران، هتل المپیک


مراسم رونمایی از کتاب "آسیب شناسی دهان، فک و صورت"

  (پاتولوژی نویل)با سخنرانی :  دکتر مریم قنبریها و جمعی از اساتید محترم


 در سالن پارسه چهارشنبه 26 مردادماه 96

ساعت 14:00 الی 15:30

 
معرفی کتاب :  پاتولوژی آسیب شناسی دهان، فک و صورت، از دیرباز از رشته های دندانپزشکی است که بعنوان یک پایه آکادمیک در حل مشکلات بسیاری بیماران مطرح می باشد. همکارانی که رشته پاتولوژی را انتخاب می کنند، انسا نهای فرهیخته هستند که به جای رونق مادی مطب شان، به تعالی معنوی خدمت شان می اندیشند و ضرورت دارد که همکاران دندانپزشک در درک یک پیش آگهی ارزشمند در همکاری تنگاتنگ در تشخیص اولیه بیماران و ارجاع نمونه های پاتولوژیک یا معرفی بیماران با این گروه حساس تخصصی دندانپزشکی برقرار کنند.
 قداست واژه "پزشک" پس از "دندانپزشک" در چنین جایگاهی از اهمیت و اولویت اساسی برخوردا می باشد. کتاب آسیب شناسی دهان، فک و صورت که
توسط سرکار خانم دکتر مریم قنبری ها که دکترای دندانپزشک عمومی از دانشگاه علوم پزشکی آزاد و تخصصی در رشته پاتولوژی فک، صورت و دهان را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دوره یک ساله Molecular Pathology and Genomics از دانشگاه (Queen Mary University Of London) دریافت کرده است، ترجمه شده است.
ایشان در طراحی صفحه‌آرایی، ترجمه، ویراستاری، امانت‌داری بسیار دقیق عمل کرده‌اند. ضمن آنکه برای حفظ قانون کپی‌رایت با اجازه ناشر و نویسنده که مقدمه‌ای بر کتاب نگاشته، کتاب را چاپ کردند. ما اطمینان داریم که همکاران دندانپزشک با حمایت از خرید این کتاب پاتولوژی به تداوم این حرکت ارزشمند یاری خواهند رساند.

 
مقدمه :  بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم            فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم
 
ترجمه سال ۲۰۰۲  کتاب پاتولوژی دهان وفک و صورت اثر نویل  به دلیل مشکلات مرتبط با ناشر و نشر بدون کپی رایت در قالب جلد اول نیمه کاره به­چاپ رسید اما خوشبختانه ترجمه و چاپ سال ۲۰۰۹ آن توسط انتشارات غزال جوان با اخذ کپی رایت با موفقیت به ثمر رسید. در این راستا نسخه­ای از ترجمه این کتاب نیز برای نویسندۀ اصلی، پروفسورنویل، فرستاده شد. استقبال ایشان از این ترجمه منجر به آن شد که در اوایل سال ۲۰۱۵ با تماس ایشان و درخواست ترجمه ویرایش چهارم بار دیگر مفتخر به انجام این کار خطیر گردم.
ذره را تا نبود همت عالی حافظ           طالب چشمه خورشید درخشان نشود
 
بدیهی است که علم پاتولوژی از اهمیت ویژه­ای در تشخیص و درمان بیماری­ها برخوردار است و امروزه این رشته­ی پویا حتی به مرزهای دانش بیولوژی مولکولی نزدیک­شده تا علم محض را به عمل برای درمان بیماران پیوند دهد.  می­توان اذعان داشت که این کتاب با فراهم آوردن بیش از ۱۴۰۰ تصویر کلینیکی تمام رنگی و رادیوگرافی از بیماری های دهان و فک و صورت، بیماریهای پوستی مخاطی و همچنین بیماری های سیستمیک به همراه اطلاعات جدید در مورد اتیولوژی، علائم کلینیکی، هیستوپاتولوژی و درمان و پیش آگهی این بیماری ها به عنوان یک مرجع معتبردر زمینه پاتولوژی دهان و فک و صورت در مراکز علمی دنیا مطرح است و این امکان را برای دندانپزشکان و دانشجویان دندانپزشکی فراهم می­سازد تا مهارت های شناسایی و تشخیص موفقیت آمیز خود را در مورد بیماری های ناحیه دهان بهبود ببخشند.
به دلیل دارا بودن حق کپی رایت این ترجمه شامل DVD است که اطلاعات موجود در کتاب و وب سایت را در اختیار علاقمندان قرار می دهد. در ترجمه ویرایش چهارم نیز همچون گذشته سعی بر آن بود که تا حد امکان با رعایت امانت­داری علمی ترجمه­ای شیوا و روان را تقدیم نمایم، هرچند این اثر به سنگ محک دانش شما عزیزان آزموده می­گردد.
 
از دوست و همکار فرهیخته و دانشمندم سرکار خانم دکتر فهیمه بقایی که در ترجمه فصل ۱۸ مرا یاری نمودند، از صمیم قلبم سپاسگزارم. همچنین شایسته است از جناب آقای دکترباقر شهنی زاده مدیر محترم انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که از ابتدا با همراهی و همدلی صمیمانه خود باعث دلگرمی اینجانب در پیمودن این راه طولانی و سخت گردیدند و همین­طور جناب آقای دانا خواجوی مدیر محترم انتشارات همراه علم که اخذ کپی رایت و  چاپ رنگی کتاب با کیفیتی مطابق استاندارد های بین المللی را به­عهده گرفتند و تمامی کسانی که در طی این دوره در آماده­سازی و انتشار این کتاب سهمی داشته­اند، کمال تشکر و قدردانی خود را  ابراز ­دارم.
در پایان از خانواده و از تمامی کسانی که همراهی و حضورشان گرمی­بخش تمامی لحظاتم بوده است، صمیمانه تشکر می­کنم و به پاس همه آن چیزها که به من بخشیده­اند، این اثر را به دستان سخاوتمندشان تقدیم می ­نمایم.
 
دکتر مریم قنبریها
تهران، زمستان ۱۳۹۵

 

 

 
   1396/5/17 16:15


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.2/10 (تعداد آرا 9 نفر )
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما